День Святого Миколая

DCIM100MEDIA Що таке різдвяне диво?

Запитав Миколка,

Подивившись мамі в очі

З-під похмурих бровок.

Мама, лагідно торкнувшись,

До чола синочка,

Розповідь свою почала,

А він слухав мовчки.

Як на небі загориться

Віфлієма зірка,

В світ прийде здоров’я,

Щастя, тай ще трохи дива.

Диво, як синочок грає

У сніжки на дворі,

Як тягне свої санчата

По яру на гору,

Як і з мамою і з татом

Ловить сніг пухкенький,

Як в снігу він зробить

Янгола швиденько.

DCIM100MEDIAЧи не дивовижна мрія, а для когось і справжнє різдвяне диво, бачити посмішку своєї дитини та блиск її оченят, відчувати лагідні обійми маленьких рученят, відчувати цей світ в одному ритмі зі своєю дитиною. Чи здатні ми бачити це щодня? Це питання змушує нас міркувати про те, що ми можемо дати нашій дитині для відчуття щастя, радості, позитивного емоційного сплеску. Як створити дитині можливість  бути щасливою щодня, щогодини, щохвилини? Можливо відповідь криється у наданні дитині спроможності спілкуватися з іншими дітьми, дорослими, а інколи й дивовижними створіннями з казок.

І цю чудову можливість було надано ГО Харківський фонд психологічних досліджень та ГО Платформа театральних ініціатив, які влаштували незабутнє свято для діточок, які знаходяться в програмі реабілітації Харківського центра раннього втручання та їх родин до дня Св. Миколая.

Однією з запрошених була наша донечка, Маргаріта. Ми з радістю згодились на це запрошення, так як бажали щоб донечка відвідала якесь новорічне свято, але не могли вирішити, який захід нам обрати через наші потреби. Як і усіх батьків дітей з особливими потребами, нас турбувало чи отримає вона задоволення від свята, чи буде вона достатньо активною, щоб приймати участь у святі, чи забажає контактувати з іншими діточками, чи не захворіє через велике скупчення людей, які не перебувають у постійному контакті з нашою сім’єю і чи буде свято достатньо кваліфіковано організовано, щоб в дитини залишились найпозитивніші враження. Але по закінченню свята усі наші сумніви було подолано. Свято вдалось! Все було продумано та розплановано. Очікуваного великого скупчення людей не було, завдяки розподілу запрошених на менші групи, які відвідали свято у різний часовий проміжок. Організація свята була така, що в активностях були задіяні усі гості свята. Активності були не складні для розуміння діток ( нашій донечці 1,9 років ), вони складались з простих дитячих пісень, пританцьовок, грі на музичних інструментах.

DCIM100MEDIA

Окрім безпосередньо ведучої – Яни Зеленської, яка задавала ритм святу, діток та їх батьків постійно заохочували до веселощів актори – руде пухнасте кошенятко, небесний янгол та прудке хитрюче чортенятко, які до усього ще й були незамінними помічниками Св. Миколая. Вони запрошували усіх по черзі до куточка Св. Миколая, коли місце біля нього звільнялось, що було дуже зручно, так як не створювало великого скупчення людей біля нього. Усім їм ми висловлюємо подяку за гарний настрій та чудові враження.

Нашій Маргаритці дуже сподобався маленький та затишний куточок для відвідин Св. Миколая. Дідусь Миколай вразив її своєю теплотою, лагідністю, а найбільше зацікавила небесно – блакитна с золотим позументом сутана – улюблені кольори Маргарітки. Надзвичайно сподобалось й нам батькам, що спілкування зі Св. Миколаєм було індивідуальним і не чим не обмежувалось у часі, дитина покидала куточок дідуся поспілкувавшись з ним вдосталь і отримавши корисний подаруночок.

DCIM100MEDIA

 

 

 

 

 

 

 

DCIM100MEDIA

Неменше задоволення принесли добре організовані фотозони, які дали змогу зробити яскраві святкові фотографії дітей ( індивідуальні та сумісні ). До того ж дітки мали можливість погратись в межах цих фотозон – подмухати на сніжок, якого так не вистачає на дворі, пострибати за пухкими  хмаринками, посидіти з родинами на лавці під великим новорічним годинником.

Усе свято не було занадто розтягнуто у часі, його межі становили близько години, що не викликало занадто великої емоційної та фізичної втоми у присутніх. Час було розподілено  між запланованими ведучими веселощами та вільним перебуванням і грою, що дало змогу батькам поспілкуватися між собою.

По закінченню свята в голові лунала лише одна думка – усі наші страхи були марні та необгрунтовані. І в котре ми усвідомили, що найкраща психоемоційна реабілітація нашої дитини це пізнання нею навколишнього світу, з усіма його потребами, можливостями і різнобарв’ям. І сьогодні ми можемо впевнено сказати, що з радістю відгукнемося на запрошення прийняти участь у будь-якому святі або активному відпочинку. Бо нема для батьків більшого дива, ніж бачити свою дитину щасливою кожної миті її життя.

DCIM100MEDIAІ сказав Микола мамі:

«Нумо же збиратись.

Треба розуму та сил

Нам скоріш набратись.

І тоді в житті те диво

Буде неодмінно,

І усе в житті складеться

Більш ніж на відмінно!